AutorMarta Nowik
Wydawnictwo SZARA GODZINA
Świąteczny abonament – ciepła opowieść o magii Bożego Narodzenia
Informacje o książce
"Świąteczny abonament" to poruszająca powieść autorstwa Marty Nowik, która przenosi czytelnika do świata Ireny – właścicielki niewielkiego salonu fryzjerskiego. Każdego dnia Irena nie tylko strzyże i układa fryzury, ale także wysłuchuje opowieści swoich klientów, dzieląc się z nimi serdecznymi gestami. Salon staje się dla niej azylem od pełnego chaosu i rozczarowań życia z apodyktycznym mężem, Krzysztofem. Napięcie w ich małżeństwie osiąga punkt kulminacyjny tuż przed świętami, gdy do ich domu wprowadzają się dwie kobiety: energiczna babcia Hania oraz teściowa Tekla – prawdziwa teściowa z piekła rodem. Jakby tego było mało, w życiu Ireny ponownie pojawia się ukochany z młodości, który niegdyś złamał jej serce. "Świąteczny abonament" to ciepła, pełna humoru i wzruszeń opowieść o magii Bożego Narodzenia, o ludziach, którzy mogą odmienić przyszłość, oraz o kobiecie, która uczy się żyć nie tylko dla innych, ale i dla siebie. To historia o szczęściu, które nie jest cudem, a wyborem.Dlaczego warto kupić
"Świąteczny abonament" to książka, która dostarcza czytelnikowi wielu emocji i refleksji. Oto kilka powodów, dla których warto po nią sięgnąć:- Poruszająca fabuła ukazująca siłę ludzkich relacji i magię świąt.
- Barwne postacie, z którymi łatwo się utożsamić.
- Humor przeplatający się z wzruszającymi momentami.
- Przesłanie o znaczeniu dokonywania wyborów i poszukiwaniu własnego szczęścia.
- Idealna lektura na zimowe wieczory, wprowadzająca w świąteczny nastrój.
Kilka słów o autorze książki
Marta Nowik to polska autorka powieści obyczajowych, magister filologii polskiej, pedagogiki resocjalizacyjnej i teologii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, autyzmu oraz oligofrenopedagogiki. Pracuje jako nauczycielka, a także współpracuje z domowym hospicjum dziecięcym jako redaktorka, z drukarnią i wydawnictwem jako korektorka oraz z agencją reklamowo-marketingową jako copywriterka. Wolny czas chętnie spędza na działce, uwielbia spacery z psami na łonie natury, interesuje się zagadkami kryminalnymi i spotkaniami towarzyskimi, a także kocha podróże.Producent
Kod producenta
9788368302592
Tytuł
Świąteczny abonament (barwione brzegi)
Tytuł oryginalny
Świąteczny abonament (barwione brzegi)
AutorWięcej
Autor
Marta Nowik
Wydawnictwo
SZARA GODZINA
EAN
9788368302592
Rok wydania
2025
Rodzaj oprawy
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron
296
Wysokość
20.5 cm
Szerokość
14.5 cm
Data premiery
2025-10-24
Zapytaj o produkt
Opinie o Świąteczny abonament (barwione brzegi)
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz
5 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
w naszym programie lojalnościowym.
51
40
30
20
10
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Cudowna historia, pełna humorystycznych dialogów, lekka w odbiorze, ale jednocześnie nie pozbawiona głębi i zachęty do refleksji nad życiem. Główna bohaterka, Irena, prowadzi salon fryzjerski. Jest to nie tylko jej praca, ale i pasja, która przynosi wiele radości i spełnienia. Kobieta stworzyła miejsce pełne ciepła, do którego klienci przychodzą tak samo chętnie po nową fryzurę jak i po to, by poprostu porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Niestety życie domowe Ireny nie wygląda już tak kolorowo. Mąż z którym coraz częściej się rozmijają, nie daje jej wsparcia, bliskości, uczucia. Mało tego, do ich domu, tuż przed świętami przyjeżdża matka Krzysztofa oraz babcia Ireny. Powoduje to mnóstwo komicznych sytuacji, spięć, a pomysł na jaki wpadły obie kobiety chcąc poprawić relację małżeństwa, przysparza Irenę i Krzysztofa niejednokrotnie o zawrót głowy i nerwowe sytuacje. A pewnego dnia w życie Ireny wkracza jej dawna miłość...
Wspaniale czytało się tę opowieść, czas z nią upłynął mi tak szybko, że aż sama się zdziwiłam, gdy dotarłam do końca. Fabuła stworzona przez Autorkę niesie ze sobą, poza mocna dawką uśmiechu, niemało wzruszeń, otula ciepłem świątecznego czasu i daje nadzieję, że na drugą szansę nie musi być za późno, a to co daje nam szczęście, najczęściej znajduje się tuż obok. Polecam wam tę książkę z całego serca!! Nie trzeba czekać do grudnia, by ją przeczytać, bo przesłanie, które z niej wypływa jest uniwersalne, na każdą porę roku. A wręcz na całe życie.
Napisz swoją opinię


