Biuro Obsługi Klienta +48 22 308 66 55 - Pn-Pt 8:00-14:00 - DARMOWA DOSTAWA już od 199 PLN
Tańczący. 1944

Tańczący. 1944

37,45 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena bez promocji: / szt.
Cena katalogowa:54,90 zł
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
Ten produkt nie jest dostępny
Bezpieczne zakupy
Publikacja przybliża sylwetkę i wczesną twórczość jednego z najwybitniejszych grafików polskich drugiej połowy XX w. – Mieczysława Wejmana (1912-1997). Skupiona jest na unikatowym, mało jednak znanym cyklu grafik i szkiców z okresu II wojny światowej zatytułowanym Tańczący. Kontekst powstania dzieł oraz możliwe sposoby ich interpretacji prezentują w swoich esejach znawcy twórczości artysty – Piotr Rypson i Luiza Nader. Sceny z prac Wejmana odczytują jako metaforyczne i aluzyjne ujęcie sytuacji Żydów w getcie warszawskim.
Kod producenta
9788366485754
Tytuł
Tańczący 1944
AutorWięcej
Autor
Wejman Mieczysław
Wydawnictwo
Żydowski Instytut Historyczny
EAN
9788366485754
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron
132
Format
17.0x24.0cm
Języki
polski
angielski
Tłumacze
Bialy Richard
Waga
310g
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel