ALMA-PRESS
( ilość produktów: 306 )Oficyna Wydawnicza „Alma-Press” powstała w 1985 roku. Od 1991 działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podstawowy profil wydawnictwa stanowią:
- książki dla żeglarzy (od roku 1987, lider tego segmentu rynku książki w Polsce),
- historia i militaria (m.in. serie: Panorama techniki wojskowej, 50 najsłynniejszych),
- poradniki (przede wszystkim dla hobbystów).
Najbardziej znaną na rynku jest seria „Książki dla żeglarzy”. Rozpoczęła ją wydanie w roku 1986 „Żeglarza i sternika jachtowego”, do dziś podstawowego podręcznika w szkoleniu żeglarskim (od 22. wydania tytuł zmieniono zgodnie z obecnym nazewnictwem na „Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski”). Łącznie w serii wydali ponad 300 tytułów w łącznym nakładzie ponad 800 000 egzemplarzy i są krajowym liderem na rynku książki żeglarskiej. Współpracują z nimi absolutnie najlepsi znawcy tej tematyki w Polsce, często będący również autorami prasy fachowej, a także renomowane wydawnictwa europejskie.
Książki poświęcone historii. W serii "50" będzie to historia ludzkości widziana poprzez pryzmat przedmiotów, ale i roślin i zwierząt, towarzyszących ludziom, przez wieki. Najważniejsze elementy historii wybranych dziedzin sztuki znajdzie czytelnik w serii "Krótka historia". Do zainteresowanych militariami adresowane są serie "Panorama techniki wojskowej" oraz "Nieznane oblicza historii".
Ich książki spotkały się z najwyższym uznaniem fachowców. Wszystkie podręczniki mają pozytywną ocenę Głównej Komisji Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego. Kilka z nich uzyskało prestiżową nagrodę im. Leonida Teligi przyznawaną przez miesięcznik „Żagle”:
- W 1995 roku była to „Budowa i naprawa jachtów z laminatu” Witolda Tobisa,
- w 1996 „Wiadomości o jachtach żaglowych” Jerzego W. Dziewulskiego,
- w 1999 „Żeglowanie po wodach śródlądowych” Jerzego J. Sydowa,
- w 2006 „Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego,
- w 2012 „Kurs Arktyka” Moniki Witkowskiej,
- a w 2016 „Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy”.
W 1997 nagrodę otrzymał „Alma-Press” za stworzenie serii książek żeglarskich i ponownie w roku 2009 za systematyczne powiększanie biblioteki żeglarskiej w Polsce.

101 słynnych samolotów myśliwskich. Legendarne myśliwce od I wojny światowej do dzisiaj
- Autor:
- Wydawnictwo:

Anatomia stretchingu. 50 podstawowych ćwiczeń wzmacniających i zwiększających elastyczność
- Autor:
- Wydawnictwo:

Stoicyzm. Przewodnik z ćwiczeniami pomocny w osiągnięciu spokoju w życiu codziennym
- Autor:
- Wydawnictwo:

Księga czołgów. Ilustrowana historia pancernych wozów bojowych
- Autor:
- Wydawnictwo:

Samochody osobowe i osobowo-terenowe Wojska Polskiego 1918-1950 wyd. 2
- Autor:
- Wydawnictwo:

Poznaj węzły. Naucz się najlepszych węzłów niezbędnych w różnych aktywnościach
- Autor:
- Wydawnictwo:

Motorowodne ABC. Jak maksymalnie wykorzystać możliwości łodzi (wyd.4/2017)
- Autor:
- Wydawnictwo:

Biblia węzłów. 200 najbardziej przydatnych żeglarskich węzłów (wyd.3/2021)
- Autor:
- Wydawnictwo:





















