loadingimg

Wczytuję dane...

Akceptujemy

Zapłać po przez PatyU - wygodnie i bezpiecznie!


Zapłata kartą kredytową / płatniczą MasterCard Zapłata kartą kredytową / płatniczą VISA Przelew bankowy Zapłata gotówką (przy odbiorze)

Wysyłka książek


powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Żyć nie umierać
Promocja

Żyć nie umierać

Dostępność 24-48 h
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłamy w terminie: 48 godziny

Wydawca: Jedność

Dodaj: szt.
KUP KSIĄŻKĘ

Nasza cena:21,60 PLN
24,00 PLN
Oszczędzasz: 2.40 PLN
Cena z okładki: 24.00 PLN

  • Opis książki

  • Dane szczegółowe

W książce wypowiadają się specjaliści: lekarze mówią o początkach życia ? z genetycznego i biologicznego punktu widzenia; o tym, czym jest eugenika i aborcja eugeniczna, czym jest procedura in vitro. Mamy także ujęcie tematu od strony teologicznej, a także prawnej i legislacyjnej. Autorka przeprowadziła rozmowy m.in. z abp. Henrykiem Hoserem, prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel, prof. Andrzejem Kochańskim, Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, Tomaszem Elbanowskim, Mateuszem Maranowskim ? znanymi z wyrazistych opinii i mężnej postawy. Ich wypowiedzi z pewnością nikomu nie pozwolą pozostać obojętnymi.

Na książkę składają się świadectwa osób niepełnosprawnych, których nie byłoby na świecie, gdyby nie determinacja ich rodziców, a także wypowiedzi rodziców tychże dzieci; historie małżonków cieszących się dziećmi, których mogło nie być. Są oni przykładem, że nawet na ?niechciane? dzieci ktoś gdzieś czeka ? w Oknach Życia, w rodzinach zastępczych czy adopcyjnych.

Publikacja stanowi zbiór tekstów Moniki Odrobińskiej, ukazujących się pierwotnie na łamach tygodnika ?Idziemy?. Autorka, która jest dziennikarką wspomnianego tygodnika, w 2015 r. wydała ?Rozmowy o rodzinie? ? zbiór wywiadów z abp. Henrykiem Hoserem. Autorka jest jednak przede wszystkim żoną i mamą ? i to głównie z tej perspektywy pisze.Odbiorcy

? kapłani, katecheci, liderzy wspólnot i formatorzy młodzieży

? osoby przygotowujące się do małżeństwa (myślące o wyborze takiego powołania)

? pragnący pogłębić wiedzę nt obrony życia ? wierzący i niewierzącyDlaczego warto sięgnąć po tę książkę

?Wywiady, ze starannie dobranymi rozmówcami, ze sformułowaniem wyjątkowych i dociekliwych pytań oraz bardzo ?przytomnych? odpowiedzi i wypowiedzi osób, które wiedzą o czym mówią, nadają książce żywość i dynamikę wciągającą i przykuwającą uwagę? (fragment wprowadzenia do książki abp. Henryka Hosera).

Autorka z kolei pisze we wstępie: ?Zdaję sobie sprawę, że wielu skomplikowanych sytuacji życiowych nie można zamknąć w wywiadzie czy reportażu. Tak samo nie ośmieliłabym się w tej formie doradzać rozwiązań osobom stojącym przed dramatycznymi wyborami. Mam jednak nadzieję, że droga, którą pokazuję, kogoś pociągnie, komuś doda otuchy, komuś pozwoli ocalić życie?.
AutorOdrobińska Monika
Format13.3x20.9
ISBN9788379719976
Objętość176
OprawaMiękka
Rok wydania2018
TematykaPublicystyka Esej