loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Kolacja z papieżem i inne historie
Promocja

Kolacja z papieżem i inne historie

Dostępność 24-48 h
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłamy w terminie: 48 godziny

Wydawca: Literackie

Dodaj: szt.
KUP KSIĄŻKĘ

Nasza cena:31,41 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz: 3.49 PLN
Cena z okładki: 34.90 PLN

  • Opis książki

  • Dane szczegółowe

Od Malcolma X i Fidela Castro do Jana Pawła II ?
zbiór wywiadów i reportaży znakomitego dziennikarza Jasia Gawrońskiego.
Tak zmieniał się XX wiek
Kolacja u papieża i inne historie to konglomerat nieoczywistych opowieści o charyzmatycznych postaciach, które niejednokrotnie odmieniały bieg zdarzeń. Rozmowy oraz reportaże bez dziennikarskiej przesady i fasadowości.
Najważniejszymi z perspektywy polskich czytelników są dwa wywiady przeprowadzone przez Gawrońskiego z Janem Pawłem II ? co istotne, są to wywiady polityczne, po raz pierwszy wydane razem. Nie mniej ciekawa może okazać się rozmowa z Wojciechem Jaruzelskim.
O zainteresowaniach dziennikarza świadczą także inni rozmówcy: kubański dyktator Fidel Castro, zamordowany w 1965 r. charyzmatyczny przywódca czarnych muzułmanów ? Malcolm X, Żelazna Dama Margaret Thatcher i ludzie znaczący dla rozwoju kultury i ekonomii, np. György Lukács ? węgierski filozof marksistowski oraz Giovanni Agnelli ? włoski przemysłowiec z rodziny właścicieli imperium Fiata.
Jaś Gawroński dociera do krajów totalitarnych, często do miejsc leżących po przeciwnej stronie globu. Podróżuje do Kirgistanu, Buthanu, Kazachstanu, na Laos. Jako podróżnik świadek unaocznia czytelnikowi, w jaki sposób polityka wpływa na historię świata, przede wszystkim zaś na życie jednostek. Jego opinie są dalekie od utartych i powierzchownych schematów.
Kolacja u papieża? to zapis spotkań z tymi, którzy byli podziwiani, ale i z ludźmi najbardziej kontrowersyjnymi? Literatura faktu i sztuka dziennikarska na najwyższym poziomie.
AutorGawroński Jaś
Format12.5x19.5cm
ISBN9788308063200
Objętość252
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2017
TematykaReportaż
Wydanie1