loadingimg

Wczytuję dane...

Akceptujemy

Zapłać po przez PatyU - wygodnie i bezpiecznie!


Zapłata kartą kredytową / płatniczą MasterCard Zapłata kartą kredytową / płatniczą VISA Przelew bankowy Zapłata gotówką (przy odbiorze)

Wysyłka książek


powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna
Promocja

Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna

Dostępność 24-48 h
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłamy w terminie: 48 godzin

Wydawca: Czarne

Dodaj: szt.
KUP KSIĄŻKĘ

Nasza cena:31,41 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz: 3.49 PLN
Cena z okładki: 34.90 PLN

  • Opis książki

  • Dane szczegółowe

„Wszyscy troje byli samotni, smutni i bez szans na to, że choć trochę nawzajem się pocieszą, mogli jednak z wielkim staraniem stworzyć świat, w którym znalazłoby się miejsce na ich samotność” – w kolejnym tomie opowiadań Yiyun Li w niedościgniony sposób odkrywa zakamarki ludzkiej duszy. Bohaterowie mierzą się z przeznaczeniem, niedopasowaniem, niechęcią do ulegania opresyjnemu chińskiemu społeczeństwu. To ciche, niemal niedostrzegalne tragedie ludzi, którzy wydają się tylko statystami w rozgrywce losu.
Proza Yiyun Li przywodzi na myśl dzieła Czechowa i Nabokowa. Zostaje w niej miejsce na ciszę, która buzuje od niewypowiedzianych emocji. A szczerość i melancholia bohaterów jest przesiąknięta bliskim fatalizmowi stoicyzmem.
Tom Złoty chłopiec, szmaragdowa dziewczyna przeszedł do finału Międzynarodowej Nagrody im. Franka O’Connora dla najlepszego tomu opowiadań. Prestiżowy magazyn „The New Yorker” umieścił autorkę na liście „20 under 40”, czyli dwudziestu młodych pisarzy, którzy w opinii redaktorów są lub będą głosami swojego pokolenia.

Zbiór opowiadań Yiyun Li to przejmująco przejrzysta wizja ludzkiego losu.
„Publishers Weekly”
Być może medyczne wykształcenie autorki pozwala jej tak trafnie diagnozować dolegliwości duszy. W Złotym chłopaku, szmaragdowej dziewczynie Yiyun Li jeszcze dogłębniej analizuje emocjonalną delikatność swoich bohaterów.
Donna Seaman, „Booklist”
Styl Yiyun Li przywodzi na myśl Nabokova i Czechowa. […] Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna to przykład niezwykłego kunsztu literackiego.
Francine Prose, „The New York Times Book Review”
AutorLi Yiyun
Format12.5x20.5
ISBN9788380493179
Objętość256
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2016
TematykaOpowiadania
Wydanie1