loadingimg

Wczytuję dane...

Akceptujemy

Zapłać po przez PatyU - wygodnie i bezpiecznie!


Zapłata kartą kredytową / płatniczą MasterCard Zapłata kartą kredytową / płatniczą VISA Przelew bankowy Zapłata gotówką (przy odbiorze)

Wysyłka książek


powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce

Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce

Dostępność 24-48 h
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłamy w terminie: 48 godziny

Wydawca: Księży Młyn

Dodaj: szt.
KUP KSIĄŻKĘ

Nasza cena:89,90 PLN
Cena z okładki: 89.90 PLN

  • Opis książki

  • Dane szczegółowe

Książka opowiada o powstawaniu i przemianach zabudowy mieszkaniowej dla kolejarzy. Specyficzne warunki pracy na kolejach ? wymagające dyspozycyjności służbowej, odpowiedzialności i szczególnej dyscypliny ? były powodem budowy mieszkań dla pracowników w pobliżu miejsca ich zatrudnienia. Zarządy kolei od początku istnienia dróg żelaznych starały się zapewnić personelowi i jego rodzinie tanie, wygodne i dobre mieszkania. Wraz z rozwojem kolei powstawały nowe typy domów. W zależności od znaczenia linii, stacji i węzłów kolejowych tworzyły się zespoły, kolonie, osiedla, a nawet miasteczka kolejarzy. Oprócz tego wzdłuż linii wznoszono domy dla pełniących odpowiedzialną służbę toromistrzów i dróżników.
Publikacja przedstawia przekształcenia tej grupy zabudowy od początku istnienia kolei do pierwszych lat XXI w. na wybranych przykładach z terenu Śląska i Wielkopolski ? obszarów kraju, które otrzymały najlepiej rozwiniętą sieć kolejową. W książce zostały także ukazane zagrożenia, jakie dotyczą tych obiektów. Całość wzbogacają plany, schematy i liczne unikalne fotografie.
AutorBalińska-Ciężki Dorota
Format21.0x30.0cm
ISBN9788377293669
Objętość372
OprawaTwarda
Rok wydania2018
TematykaHistoria Archeologia
Wydanie1