loadingimg

Wczytuję dane...

Akceptujemy

Zapłać po przez PatyU - wygodnie i bezpiecznie!


Zapłata kartą kredytową / płatniczą MasterCard Zapłata kartą kredytową / płatniczą VISA Przelew bankowy Zapłata gotówką (przy odbiorze)

Wysyłka książek


powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mycielski Szlachectwo zobowiązuje
Promocja

Mycielski Szlachectwo zobowiązuje

Dostępność 24-48 h
średnia: 0.0  ocen: 0

Wysyłamy w terminie: 48 godziny

Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Dodaj: szt.
KUP KSIĄŻKĘ

Nasza cena:28,80 PLN
32,00 PLN
Oszczędzasz: 3.20 PLN
Cena z okładki: 32.00 PLN

  • Opis książki

  • Dane szczegółowe

Zygmunt Mycielski był prawdziwym arystokratą, hrabią herbu Dołęga. Przede wszystkim był wspaniałym kompozytorem, publicystą, pisarzem i krytykiem muzycznym. Niniejsza książka to zapis rozmów, które autorka przeprowadziła z osobami z jego otoczenia. Znajdziecie w niej wiele ciekawych opinii i wypowiedzi na jego temat. Autorem wstępu jest Marek Zagańczyk.

"Zygmunt miał do świata dystans ? z jednej strony ten świat go fascynował, a z drugiej irytował. Ale patrzył na wszystko z dystansem. Kiedy ostatnio o nim myślałem, przyszedł mi do głowy główny bohater słynnego Lamparta Giuseppe Tomasiego di Lampedusy ? wielki arystokrata, ze wspaniałymi tradycjami, które się skumulowały w jego osobie. Podobnie było u Zygmunta ? jego wielka klasa sprawiała, że absolutnie nie był zainteresowany robieniem kariery, jeśli jednak w grę wchodziła obrona kultury czy muzyki, to zawsze pierwszy był gotów stanąć w szranki, bez względu na szykany czy represje."
Adam Michnik
AutorBolesławska-Lewandowska Beata
Format12.0x20.0cm
ISBN9788322450161
Objętość222
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2018
TematykaMuzyka
Wydanie1